محل تبلیغات شما

چه افرادی برنامه نویسی پایتون را یاد نگیرند؟

پایتون راهی سریع و ساده برای توسعه و پیش بردن مهارت های جدید است که می تواند شما را از یک برنامه نویس صفر کیلومتر به یک حرفه ای تبدیل کند و قطعاً تأثیر مثبتی بر شغل تان می گذارد. پایتون خیلی ساده است و هر فردی را حتی با سطح صفر در برنامه نویسی می تواند به سادگی و با کمک سینتکس قابل درک اش که شبیه به زبان انگلیسی است آموزش دهد و به یک برنامه نویس تبدیل کند. به علاوه اینکه پایتون یک محیط کد نویسی تعاملی دارد که باعث می شود کار با این زبان و تست کردن اجرای اسکریپت ها در حین یادگیری ساده شود.

1- افرادی که قصد دارند توسعه دهنده وب باشند

توانایی های پایتون خیلی گسترده تر از توسعه وب است. اینستاگرام بزرگترین سایتی است که Django (یک فریم ورک وب پایتون) را اجرا می کند. یکی از مهندسان ارشد اینستاگرام به نام ژیون لی در این باره می گوید: <<ما استفاده از پایتون را به این دلیل آغاز کردیم زیرا کار با آن راحت است، اما ما طی سال ها تغییرات زیادی روی آن انجام دادیم تا آن را تا حدی که مورد انتظار ما است ساده نگه داریم.>>

این نشان دهنده آن است که Django یک فریم ورک قدرتمند و با ظرافت است. اما پرسش اینجا است که وقتی جاوا اسکریپت از قبل برای چنین منظوری در نظر گرفته شده است چرا باید Django را یاد گرفت؟ فریم ورک های جاوا اسکریپت مثل React و Vue.js بسیار پرطرفدار هستند. هر دو می توانند از Django و سایر فریم ورک های سمت سرور مثل Ruby on Rails استفاده کنند. اما از آنجا که هر دو زبان های مبتنی بر جاوا اسکریپت هستند، چرا شما باید از چیزی غیر از Node.js استفاده کنید؟ این به معنای آن نیست که جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی کامل و ایده ال است. برعکس بسیاری به خلاف این اعتقاد دارند. اما اگر شما تازه توسعه وب را آغاز کرده اید، هنوز بهترین انتخاب برای شما همان جاوا اسکریپت است.

2- افرادی که قصد دارند توسعه دهنده بازی باشند

حتما کاربران Pygame از این موضوع متعجب خواهند شد. مگر کتابخانه های خوش ساخت مختص ساخت بازی های کامپیوتری به زبان پایتون وجود ندارد؟ بله وجود دارد. Pygame یک منبع فوق العاده برای یادگیری استفاده از پایتون در برنامه نویسی بازی است.

بعضی از بازی های خوب به زبان پایتون نوشته شده اند و حتی یک بازی تیراندازی اول شخص وجود دارد که به طور کامل در Pygame نوشته شده است. اما اغلب (نه همه) افرادی که وارد حوزه توسعه بازی می شوند به دنبال چیزی فراتر از توانایی پایتون هستند. یک پلتفرم قدرتمند با ابزارهای توسعه و ویرایش که امکانات کامل را در اختیار توسعه دهنده می گذارد. اما پایتون چنین امکانی را مثل آنچه Unity و Unreal ارائه می کنند در اختیار شما نمی گذارد.

3- افرادی که قصد دارند با سیستم های سطح پایین کار کنید

با وجودی که حوزه آماتور روبوتیک علاقه زیادی به پایتون نشان می دهد، اما این بهترین زبان برنامه نویسی برای انجام چنین کاری نیست. در بسیاری از سیستم های الحاقی و سطح پایین، پایتون انتخاب مناسبی نیست. مفهوم سیستم الحاقی (embedded system) که طی چند سال گذشته باب شده است چندان واضح و مشخص نبوده است.

برای مقایسه می توان این گونه در نظر گرفت که بوردهای الکترونیک کوچک توسعه مثل Arduino الحاقی هستند. دستگاه های بزرگتر و پیچیده تر مثل رزبری پای یا بوردهای مینی کامپیوترهای مشابه نیز عموما الحاقی در نظر گرفته نمی شوند. مشکل مربوط به ضرورت اختصاص حافظه و زمانبندی می شود. یک تراشه 8 بیت که بخشی از یک سخت افزار الحاقی است نیاز دارد تا مدیریت حافظه در آن بسیار با دقت انجام شود. این موضوعی نیست که پایتون بتواند به خوبی از عهده آن برآید و به همین دلیل است که زبان Arduino نسخه ساده سازی شده ای از C/C++ است.

برنامه نویسی پایتون را یادنگیرید اگر از موارد زیر هستید

DHCP-Dynamic Host Configuration Protocol تنظیم و پیکربندی

پایتون ,یک ,های ,توسعه ,برنامه ,زبان ,برنامه نویسی ,جاوا اسکریپت ,است که ,افرادی که ,فریم ورک ,زبان برنامه نویسی ,دارند توسعه دهنده ,برنامه نویسی پایتون

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دنیای رها کوچولو naigomaco وقت سفارت تور قبرس شمالی | رزرو هتل های قبرس شمالی possorttuka ঌмʏ owɴ woʀʟᴅ☯oғ ᴅᴀʀκɴᴇss༆⋆͙̈ روداب نیوز narvanfra فوتبال.مسی عباس آباد قندی